Youth Camp Celý kemp trval 4 dny a obsahoval celkem 8 tréninkových jednotek, kdy dopolední fáze trvala 1,5 - 2…

Youth Camp

Celý kemp trval 4 dny a obsahoval celkem 8 tréninkových jednotek, kdy dopolední fáze trvala 1,5 - 2 hodiny a druhá, odpolední fáze, 1 hodinu. V polední pauze na kluky čekal skvělý oběd z našeho Colliery Bistra a následně přednáška o základech stravování, pitném režimu, spánku, nebo velmi napjaté souboje na herní konzoli.

První den jsme si kluky otestovali na předem stanovenou testovací baterii, která obsahovala, například upravený Bronco test (čti běžecký-vytrvalostní test), testy fyzické zdatnosti jako maximální počet kliků, nebo přítahů, a nesměl chybět ani test rychlosti na 10 metrů. V druhé fázi nás čekala Fyzio Class pod vedením trenérky Markéty Dvořákové, která se s kluky mimo jiné zaměřila na správné dýchání a zapojení a posílení středu těla.

Úterý jsme začali silovým tréninkem, kde vždy byla malá rozehřívací či edukační část a následně pracovní série. V programu jsme zacílili každý pohybový vzor dvěma cviky. Odpoledne jsme se pustili do turnaje ve hře Medball Tennis. Skrytě jsme tak cílili na rozvoj kondiční složky našich mladých atletů.

Únava se u kluků kumulovala, ale chuť a nadšení převládaly i ve středečním dni. Ráno jsme do toho doslova skočili. Čekal nás trénink zaměřený na odrazovou a dopadovou fázi doplněnou o rychlostní část různými směry i s jeho změnou. Počasí nám přálo, a tak jsme odpolední část strávili venku. Na programu byla další kondiční hra, a to Flag Rugby, tedy bezkontaktní forma, jinak všem asi dobře známého, rugby.

Program posledního dne zahájil druhý silový trénink, doplněný o základy vzpírání. Nebojte se, žádné těžké činky zde nelítaly. Za to jsme precizně pilovali základní techniky s PVC tyčí.

No a jak jinak uzavřít náš kemp v crossfitovém gymu, než pořádnými crossfitovými týmovkami!

Kluci byli po celou dobu kempu disciplinovaní, a za to jim patří naše trenérské DÍKY! Děkujeme také trenérům, trenérkám, holkám z recepce a Colliery Bistra za skvělý servis pro naše mladé atlety, a tímto uzavíráme 1.ročník Youth Campu.

No a kdo ví, co třeba v zimě ?

Radim