FBC OSTRAVA TŘETÍ NA SVĚTĚ Po získání historicky prvního titulu mistrů České republiky v kategorii žen nás všechny čekala…

FBC OSTRAVA TŘETÍ NA SVĚTĚ

Po získání historicky prvního titulu mistrů České republiky v kategorii žen nás všechny čekala další velká výzva v podobě Poháru mistrů ve Finsku. Tohoto turnaje se účastní vítězové čtyř nejlepších florbalových soutěží na světě. Jednalo se tak o zástupkyně mistryň Švédska, Finska, Švýcarska a České republiky.


Švédsko - Thorengruppen

Finsko – TPS

Švýcarsko - Kloten – Dietlikon

Česko - FBC Ostrava

Všichni jsme čekali na rozlosování semifinálových zápasů a nikdo z nás si rozhodně nepřál vedle našeho týmu vidět tým ze Švédska, přeci jen je tahle meta výkonnostně ještě vzdálená a věděli jsme, že jestli nám los přiřadí Finky nebo Švýcarky, bude to znamenat dvě šance na medaili.


Naše přání se vyplnilo a los nám přisoudil Finského mistra TPS. Rozdíl mezi Švédkami a Finkami je v dnešní době minimální, ale věděli jsme, že pokud bude alespoň minimální procento při cestě do finále na naší straně, bude to spíše přes finský nebo švýcarský tým.Semifinále se hrálo v opravdu obrovském tempu, o ktrém si v naší lize můžeme prozatím nechat jen zdát. S mezinárodním florbalem na takové úrovni jsme se setkali poprvé a byli jsme zvědaví, jak jsme na tom v porovnání se světovou elitou. 
Zjištění bylo skvělé, holky to zvládaly výborně a dlouho svítil na světelné tabuli vyrovnaný výsledek 2:2. Zlom nastal až v poslední třetině zápasu, kdy jsme bohužel obdrželi dva slepené góly a sen o finále se nám rozplynul.

SEMIFINÁLE: TPS - FBC OSTRAVA 4:2Čas na smutek opravdu nebyl, jelikož hned druhý den ráno nás čekal zápas o třetí místo proti švýcarskému týmu. Využili jsme tedy krátké doby na odpočinek, co nejlepší možnou regenerácí a taktickou přípravu. Bylo vidět, že švýcarská liga nedosahuje kvalit finské ani švédské ligy a my od začátku diktovali tempo hry. Po celý zápas jsme si drželi gólový odstup a nenechali soupeři prostor k vyrovnání nebo otočení skóre. Naše herní převaha nás tak dotáhla k výhře 4:2 a my si tak mohli na krk pověsit bronzové medaile.O TŘETÍ MÍSTO - KLOTEN-DIETLIKON - FBC OSTRAVA 2:4Vybojovali jsme tak pro klub největší úspěch v historii a tato medaile je rozhodně stavěna ještě výše, než ta pro českého mistra.Nebyl by to ale "výlet", kdyby nenastaly komplikace. Z dvou a půl hodinového letu na trase Helsinky - Krakow vzniklo 5 hodinové čekání na letadlo kvůli technickým problémům. Naše cesta domů se tedy z celkových 5 hodin protáhla skoro na 12 a aby toho nebylo málo, při příletu jsme se dozvěděli, že naše zavazadla si pobyt ve Finsku protáhla a s námi neodcestovala.

Všichni jsme byli vyčepaní jak z turnaje, tak z cesty domů, ale na jednom jsme se shodli. Podstoupit tohle všechno pro tuhle medaili na krku opravdu stálo!Tyhle holky zase jendou ukázaly, že když drží při sobě, dokážou velké věci. Já jsem si potvrdil, že české sportovní srdce v sobě skrývá velkou sílu a touhu tyhle velké věci dokazovat.Tímto bych chtěl za celý klub poděkovat COLLIERY SPORTS ACADEMY a COLLIERY RECOVERY, za možnost využití prostorů k trénování a testovaní sportovní výkonosti. Za vypujčení regenerčních prostředků a celkovou podporu a rozvoj našeho týmu.

Dominik