CSA rozhovor s: Denisa Kotzurová Deniso, v letošní sezóně jsi vyhrála nejen kanadské bodování v základní části, ale také…

CSA rozhovor s: Denisa Kotzurová

Deniso, v letošní sezóně jsi vyhrála nejen kanadské bodování v základní části, ale také jsi přepsala rekord v počtu asistenci v jedné sezóně. Dá se říci že z osobního hlediska je to tvá životní sezóna?

Asi bych řekla že ano. Po minulé sezóně, která se mi bodově také celkem povedla jsem byla tak nějak v očekávání, co ještě může přijít, takže panuje spokojenost. I když letos mi některé zápasy nevyšly úplně podle představ a výkony nebyly ideální, tak v celkovém hodnocení základní části bych řekla, že to byla sezóna nejtěžší a zároveň také ale nejlepší. A protože je to týmový sport, nezapomínala bych rozhodně na moje spoluhráčky, protože bez nich bych těchto ocenění nikdy nedosáhla. Díky týme!

Navíc jsi v sezóně nevynechala ani jeden zápas a patříš mezi nejvytíženější hráčky svého týmu. Jaké je tvé “kouzlo” zvládat takovou minutáž, být zdravá a zároveň se držet v herní i psychické pohodě?

Na to úplně speciální recept nemám. Musím zaklepat vyhýbají se mi zranění a jsem zdravá. To je to nejdůležitější proto, abych mohla trénovat naplno a být 100% připravená. Kromě týmových tréninků se snažím trénovat také 3x týdně individuálně. Protože když chceš být úspěšný, tak jen týmové tréninky v dnešní době nestačí. S tím je spojena i pravidelná regenerace a samozřejmě i zdravá strava.

Stanovila jsi si překonání rekordu a výhru v kanadském bodování už před sezónou?

Na vítězství v celkovém bodování jsem určitě ani nepomyslela. Jen jsem si řekla, že by bylo fajn překonat alespoň rekord v asistencích, protože kdo mě zná tak ví, že ráda ještě hledám své spoluhráčky místo toho, abych sama zakončila akci. A že se to povedlo až takhle, to jsem nečekala. Momentálně máme před sebou ale to nejdůležitější a tím je týmový úspěch. A proto nyní udělám všechno, co je v mých silách pro jeho dosažení.

Chystáš se nějak speciálně na play-off? Tak aby se tvá forma nejen udržela, ale naopak i postupně gradovala?

Nějaké speciální přípravy nejsou. Jedu tak nějak ve stejném režimu jako v sezóně. Nyní je hlavně důležitá regenerace, protože program je náročný a prostor navíc úplně není. Doufám, že forma vydrží a přidám také něco navíc.

Jaké jsou tvé osobní a týmové cíle pro play-off?

Osobní cíle jsou jednoznačně přispět svými výkony k tomu týmovému úspěchu, jak už jsem psala. Což je jednoznačně titul. Bude to těžké, ale my máme jen ty nejvyšší cíle.

V této sezóně ovlivněné koronavirovou pandemií jsi si dokonce odskočila na pár zápasů do Švédska a okusila tak tamní soutěž. Můžeš nám na závěr tohoto rozhovoru říct také něco o této tvé švédské zkušenosti?

Jsem za tu příležitost neskutečně ráda, protože florbal ve Švédsku je nejlepší na světě a zahrát si právě tam je splněný sen. Určitě jsem si odnesla mnoho zkušeností, ať už po florbalové stránce nebo po té životní. Švédská liga je úplně někde jinde než ta česká. Rozdíly vidím hlavně ve větší vyrovnanosti týmů, protože i týmy z posledních pater tabulky dokážou hrát slušné zápasy s těmi nejlepšími. Další rozdíl je rozhodně i v mentalitě a fyzické připravenosti všech hráček. Liga je celkově rychlejší po všech stránkách, ale myslím, že jsem se na to adaptovala celkem rychle.